FE POIS pl

OGŁOSZENIE „KORONAWIRUS” (22.10.2020 roku)
CZŁONKOWIE I MIESZKAŃCY SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „POPOWICE”

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „POPOWICE” informuje, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, informujemy o zamknięciu Biura Spółdzielni i nie przyjmowaniu interesantów do odwołania.
W wyjątkowych sytuacjach (np.: odbiór niezbędnego zaświadczenia), obsługa bezpośrednia Mieszkańców prowadzona będzie tylko w wyznaczonej strefie w siedzibie Spółdzielni, przy zachowaniu środków ochrony osobistej i po uprzednim umówieniu spotkania telefonicznie.
W pozostałych przypadkach z biurem Spółdzielni należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie, drogą mailową lub pisemnie wrzucając pisma do skrzynek umieszczonych przy drzwiach wejściowych do siedziby Spółdzielni.

  • sekretariat: 71/355 63 73 lub 71/350 66 30 wew. 230
  • dział administracyjno -techniczny: 71/ 355 40 05 wew. 219 lub 224
  • zgłaszanie usterek, awarii: 71/ 350 10 92 wew. 218
  • dział rozliczeń i windykacji: 71 /350 66 30 wew. 223 lub 225
  • dział członkowsko-mieszkaniowy: 71/ 355 63 73 wew. 220
  • dział inwestycji i przetargów: 71/355 63 73 wew. 229

e-mail:    sekretariat@smpopowice.pl
Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji
i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo

CERTA kończy sezon

W lutym br. Klub Polskiego Związku Wędkarskiego  CERTA, działający przy naszej spółdzielni,   podsumował   2014 rok. Natomiast w kwietniu  rozpoczął się  jego kolejny sezon.
 W podsumowaniu ubiegłorocznej działalności, przypomniane  zostały    wyniki poszczególnych zawodów.  Tytuł Mistrza Popowic 2014,  zdobył Paweł Kąsiel,  Stanisław Domagała zajął  II  miejsce, a  Zdzisław Domagała – III miejsce. W zawodach  spinningowych w 2014 roku, Mistrzem Popowic w  spinningu został Lesław Pukacz, a  Andrzej Czycz, zajął  II miejsce. Podczas zawodów o Mistrzostwo Popowic,  największą rybę złowił Paweł Kąsiel. Był to leszcz o wadze 2150 g. Natomiast w  zawodach o złowienie  największej  ryby drapieżnej,  zwycięzcą został   Rafał Fedków. Jego trofeum  był  boleń, ważący  3000 g i  mający długość 72 cm. W rozgrywanej także  kategorii - ryba spokojnego żeru, zwyciężył  Piotr Tuszyński. Złowił leszcza o wadze 2150 g i długości 59 cm.


Co działo się w  CERCIE,  na przestrzeni ostatnich miesięcy? 11 kwietnia,  jak co roku,   wędkarze  sprzątali  brzeg  Odry. Potem przyszła kolej na  typowo  wędkarską imprezą,  czyli rozpoczęcie sezonu na łowisku komercyjnym
w Skoroszowie.  W tym roku, niestety,  nie było  zawodów  z okazji Dnia Dziecka. Zbyt niska   – zdaniem  wędkarzy-   dotacja, przyznana przez JPMW Radę Osiedla Pilczyce-Koznanów-Popowice, nie pozwoliła na organizację tych zawodów.
Zawody o tytuł Mistrza Popowic, to już  tradycja Klubu. Rozgrywane są  od   początku jego  istnienia, w trzech turach.  Pod koniec  lata, przychodzi czas  na zawody spinningowe. To one wyłaniają mistrza Popowic w  tej   kategorii.  Sezon kończy się zawodami  towarzyskimi,  z  dowolną metodę łowienia. Wtedy też,  organizowana jest    biesiada wędkarzy, z  zaproszonymi gośćmi.  Przez cały sezon wędkarski, trwa  konkurs na największą rybę drapieżną i spokojnego żeru. Wyłaniany jest również zwycięzca  w zawodach na największą rybę, złowioną podczas zawodów o Mistrzostwo Popowic.
    Pierwsza tura zawodów o tytuł Mistrza Popowic, została rozegrana  
9 maja br. Zwyciężyli w niej Piotr Tuszyński 4860 g złowionej ryby , drugi był  Zdzisław Domagała 3510 g, trzeci Lesław Pukacz 3490 g. .  Druga tura  zawodów, rozegrana została  27 czerwca. Oto jej wyniki: I  miejsce Lesław Pukacz, II  Zdzisław Domagała , a  III  Andrzej Musielak. Natomiast trzecią turę, rozegrano  22 sierpnia.  W tej rywalizacji  na 1 miejscu uplasował się ł  Paweł Kąsiel,  na drugim Rafał Fedków, a na trzecim - Lesław Pukacz. Jak przedstawia się końcowa punktacja zawodów o tytuł Mistrza Popowic? Został nim   Lesław Pukacz, wicemistrzem - Zdzisław Domagała, a na trzecim miejscu był  Paweł Kąsiel.  
Sezon  CERTY został zakończony  27 września. Z tej okazji odbyły się wówczas  towarzyskie zawody na łowisku.   Po nich  miała miejsce tradycyjna  biesiada wędkarska. W jej trakcie wędkarze i niżej podpisany, mogli spróbować pysznego faszerowanego  leszcza, którego osobiście przyrządził prezes CERTY,  Andrzej Czycz.  Nie dopisali , co prawda, zaproszeni goście z organów samorządowych, ale mimo to, wędkarze podsumowali  kolejny sezon CERTY, uznając go za udany.  
Klub  PZW CERTA  funkcjonuje, dzięki  hojnym sponsorom. Wymieńmy  ich: Rada Nadzorcza,  Rada Zespołu Nieruchomości Nr 1 Polana i  Rada Zespołu Nieruchomości Nr 2 Park, Zarząd SM Popowice, sklep Inter-Mix, Jednostka Pomocnicza Miasta Wrocławia- Rada Osiedla Pilczyce-Koznanów-Popowice, Koło PZW Astra 122.

TOMASZ KAPLON

Fotografie

 

Poprawiono: poniedziałek, 30, listopad 2015 17:28

Copyright © 2021 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony