KLUB „TĘCZA” w 2021 MIĘDZY WRZEŚNIEM, A GRUDNIEM – zapraszamy na wspomnienia

 • PO DŁUŻSZEJ NIEOBECNOŚCI W KLUBIE ZACZĘLIŚMY OD SPRZĄTANIA I PLANOWANIA ORAZ USTALENIA ZASAD OBOWIĄZUJĄCYCH NA SPOTKANIACH DO KOŃCA ROKU.
 • 08 września 2021 r. Marsz Kapeluszy  Klub „Tęcza” w ramach wrocławskich Dni Seniora wziął udział w tradycyjnych obchodach tych dni na Rynku. Była królewska para, przedstawiciele Urzędu Miasta, wręczenie nagród „Przyjaciela Seniorów” i koncert z tańcami. Atmosfera była wspaniała, piękna pogoda, a przede wszystkim wielka radość ze spotkania nie tylko klubowiczów z Popowic, ale ich przyjaciół z innych klubów.. Zdjęcie - link
 • 09.2021  – INAUGURACJA: ŚPIEWAMY PIOSENKI Z NOWEGO ŚPIEWNIKA Pierwsze spotkanie w klubie po przerwie zgromadziło sporą gromadkę stęsknionych klubowiczów, oraz przedstawicieli Spółdzielni z Zespołu Nieruchomości. Było nam przyjemnie mieć takich dla nas miłych gości. Wszyscy uczestnicy przy liście obecności dobrowolnie wypełniali deklarację o szczepieniu, żeby każdy czuł się bezpiecznie. Pośpiewaliśmy, pośmialiśmy się, ale najważniejsze „wygadaliśmy się!!!” Tak więc rozmowom nie było końca. To nie dowiary jak bardzo wszystkim brakowało po prostu rozmowy. Zdjęcia - link
 • SZACHY, GIMNASTYKA, GRY PLANSZOWE. Oprócz środowych spotkań, w poniedziałki tradycyjnie odbywa się choreoterapia, czyli gimnastyka przy muzyce. Jacy wszyscy byliśmy szczęśliwi, że mogliśmy się poruszać, potańczyć, … wszystkim brakowało tego ruchu, wszyscy w czasie pandemii przybrali na wadze, bo zasiedzieli się w domu. Po gimnastyce zawsze śpiewamy przy gitarze, ale też planujemy kolejne zajęcia. Co byśmy chcieli , żeby się działo. Od pierwszego dnia nasi Panowie prowadzą rozgrywki szachowe w „swoim pokoiku”, w ciszy i spokoju - od 16-tej prawie do 20-tej – w środy i poniedziałki - to jest pasja! , a z paniami różne gry planszowe, czasem są i karty. Zdjęca - link
 • 20.9.2021 – ODBYŁA SIĘ ZABAWA TANECZNA, BYŁY TEŻ MUZYCZNE ZAGADKI – to był wieczór! Z inicjatywy przyjaciela Klubu „Tęcza” Wojciecha Macha – znanego wrocławskiego wodzireja gościliśmy dyrygentkę Chóru z Centrum przy Pl. Solidarności i jedną chórzystkę. Recital Pani Wandy przy własnym akompaniamencie na pianinie, przeplatany zagadkami muzycznymi zachęcił wszystkich do aktywności. Chętnie uczestniczyliśmy w śpiewie, a w końcu muzyka porwała wszystkich do tańca bez wyjątku. Oczywiście jak zwykle zachowane były środki ostrożności z oświadczeniem o szczepieniu na pierwszym miejscu. Zdjęca - link
 • 10.2021 – WARSZTATY FLORYSTYCZNE POPROWADZIŁA BARBARA SIKORA – z suszonych roślin łączonych w papierowe kompozycje powstały niezwykłe, oryginalne STROIKI NA JESIENNY STÓŁ. Wszyscy ochoczo wzięli się do dzieła.Nie tyko sama prace, ale przede wszystkim efekt końcowy dał duże zadowolenie i satysfakcję klubowiczom. Zdjęcie - link
 • 10.2021 – 6 LAT „TĘCZY” – SPOTKANIE ROCZNICOWE Z KONCERTEM. Co roku z wielką radością celebrujemy rocznicę otwarcia „Tęczy” Klubu Osiedlowego Spółdzielni Mieszkaniowej Popowice. Jest to wydarzenie wyczekiwane i świętowane zawsze w wyjątkowy sposób. Mieliśmy ważnych gości z Rady Nadzorczej i Zespołu Nieruchomości, którzy przyjęli nasze zaproszenie. Tym razem na stole znalazły się aż cztery ogromne torty!, wystrzeliły ogniste fontanny, odśpiewliśmy „Tęczy” jak przystało jubilatce 100 lat, Z programem artystycznym wystąpił zespół Amazonki z akomaniamentem Eugeniusza Fundali. Wspomnieniom, planom, śpiewom, nie było końca, a torty były przepyszne! Dziękujemy za ten wspaniały dzień. Zdjęcia - link
 • 10.2021 – WERNISAŻ WYSTAWY RĘKODZIELNICZEJ BARBARY SIKORY. Piękne wyroby, piękna wystawa, niezwykła pomysłowość. Jak zwykle Basia prowadząca warsztaty, dała się namówić, by pokazać i nam jak wykonuje się takie cuda – zrobiliśmy to! Przy nauce była jeszcze wspaniała zabawa. Zdjęcie - link
 • 10.2021 – HISTORIA POPOWIC – CZY ZNAMY? – kto chciał mógł obejrzeć wspaniały film archiwalny i opowieści Wojciecha Macha. Mieszkańcy rozpoznawali znane im miejsca , jednocześnie poznali historię i zobaczyli nieistniejące już obiekty architektoniczne, np. okazały kościół. Zdjęcie - link
 • 11.2021 otwarta została – NOWA WYSTAWA, TYM RAZEM FOTOGRAFII – prace pani Krystyny Rak zachwycają kolorystyką i niezwykłą wrażliwością. Natura uchwycona po mistrzowsku w kadrze. Ozdabiają Klub „Tęcza” . Zdjęcie - link
 • 11.2021 – WIECZORNICA NA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – Ze względu na zachowanie ostrożności sami klubowicze przygotowali program muzyczno – poetycki, razem pośpiewaliśmy, godnie i radośnie w gronie członków Klubu obchodziliśmy to ważne dla Polaków święto.Zdjęcie - link
 • 11.2021 – KONCERT ZESPOŁU ROCKOWEGO. Ponieważ zespół „WROCLIVE” odwołała na ostatnią chwilę występ, zaprosiliśmy zaprzyjaźniony z naszym Klubem zespół „Blue Jeans”, który utworami Presley'a, Beatles'ów zachwycili, a w końcu porwali wszystkich do tańca. Koncert trwał do samego wieczora! A przechodnie zaglądali by posłuchać i zobaczyć co się dzieje. Zdjęcie - link
 • 11.2022 - WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE – zgodnie z planem odbyły się znów dzięki naszej Basi , która też dba o nasz ogródek przed Klubem. Dziękujemy. Zdjęcie - link
 • 12.2021 – MAŁY PCHLI TARG – WYMIANKA DOBRYCH UBRAŃ I PRZDMIOTÓW – powstało kilka stanowisk – ekspozycji, choć nas było niewiele osób, ale zabawy i śmiechu było co niemiara. Oczywiście były udane zakupy, a właścicielki przekazały składkę na Klub – będzie na świąteczne ciasto! Zdjęcie - link
 • 12.2021 – Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dzięki świątecznym dekoracjom, wystrój zmieniło wnętrze naszego Klubu na ZIMOWY. Umówiliśmy się na wspólne ubieranie choinki i od razu zrobiło się CIEPLEJ. Zdjęcie - link
 • 15,12.2021 – SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE odbyło się w gronie najbliższych, chociaż pamiętaliśmy o tych, którzy są chorzy, lub z obawy zostali w domu i dzwoniliśmy składając głośno im życzenia przez telefon. Jak to „WIGILIA” był poczęstunek i śpiewanie kolęd. Życzyliśmy sobie Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i przede wszystkim ZDROWIA. Zdjęcie - link
 • 12.2021 – „NASZ SYLWESTER”- ZABAWA TANECZNA DLA KLUBOWICZÓW. - tradycyjnie staraliśmy się pożegnać stary rok , by życzyć sobie Szczęśliwego Nowego Roku. Było bardzo sympatycznie - w wąskim gronie, ale nie samotnie i to jest najważniejsze, że mamy gdzie pójść, porozmawiać, pożalić się lub pośmiać.Zdjęcie - link

Poprawiono: wtorek, 22, marzec 2022 11:46

Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony