FE POIS pl

OGŁOSZENIE „KORONAWIRUS” (22.10.2020 roku)
CZŁONKOWIE I MIESZKAŃCY SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „POPOWICE”

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „POPOWICE” informuje, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, informujemy o zamknięciu Biura Spółdzielni i nie przyjmowaniu interesantów do odwołania.
W wyjątkowych sytuacjach (np.: odbiór niezbędnego zaświadczenia), obsługa bezpośrednia Mieszkańców prowadzona będzie tylko w wyznaczonej strefie w siedzibie Spółdzielni, przy zachowaniu środków ochrony osobistej i po uprzednim umówieniu spotkania telefonicznie.
W pozostałych przypadkach z biurem Spółdzielni należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie, drogą mailową lub pisemnie wrzucając pisma do skrzynek umieszczonych przy drzwiach wejściowych do siedziby Spółdzielni.

  • sekretariat: 71/355 63 73 lub 71/350 66 30 wew. 230
  • dział administracyjno -techniczny: 71/ 355 40 05 wew. 219 lub 224
  • zgłaszanie usterek, awarii: 71/ 350 10 92 wew. 218
  • dział rozliczeń i windykacji: 71 /350 66 30 wew. 223 lub 225
  • dział członkowsko-mieszkaniowy: 71/ 355 63 73 wew. 220
  • dział inwestycji i przetargów: 71/355 63 73 wew. 229

e-mail:    sekretariat@smpopowice.pl
Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji
i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo

Strona główna

Zieleń będzie ładniejsza

2014 08 20 zielenNasza spółdzielnia ma w swoich zasobach  dużo zieleni. Ponieważ wiele drzew i krzewów  posadzono wiele lat  temu, warto zająć się jej  porządkowaniem. Na czym polega pielęgnacja zieleni? Otóż zdaniem specjalistów,  jest to prawidłowa gospodarka drzewostanem i właściwa  pielęgnacja drzew. Rzecz jasna, trzeba posiadać  wiedzę i uprawnienia do wykonywania takich zabiegów.

   Jeżeli zabieg taki  wykonany zostanie  niefachowo, to może spowodować   chorobę drzewa, a nawet jego  uschnięcie.  To zaś wiąże się z  opłatą karną, która jest dotkliwa ,bo wynosi  trzykrotną wartość drzewa. Jest to na przykład około  sześć tysięcy złotych  za usunięcie  sosny średniej wielkości!
    Do porządkowania zieleni trzeba podejść  kompleksowo. Najpierw  musi być opinia  dendrologa. Potem  uruchamiana jest  procedura, która przy wycince  trzydziestu  drzew na naszym terenie,  trwała około pół roku. Nie są to jedyne działania naszej spółdzielni. Otóż  zwróciła się ona do Uniwersytetu Przyrodniczego z listem intencyjnym. Dotyczy on   wdrożenia kompleksowego programu uporządkowania zieleni. Byłby on związany z  inwentaryzację ilości drzew,  gatunków, ich stanu, środowiska, w którym rosną. Taki sposób porządkowania zieleni, będzie  i szybszy  i tańszy, bo sprawę załatwi się kompleksowo.
     Dla naszego osiedla jest to realny sposób na uporządkowanie zieleni. Zwłaszcza, jeżeli będzie ono fachowo zrealizowane.  To prawda, że realizacja tego programu porządkowania może potrwać nawet około pięciu lat. Ale czy wyobrażamy sobie Popowice bez zieleni?

Poprawiono: środa, 20, sierpień 2014 22:13

Copyright © 2019 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony