FE POIS pl

Strona główna

Informacja o pożarze w budynku przy ul. Bobrzej 28-44

     SMLW „Popowice” informuje, że od samego początku pożaru, tj. od około godz. 24:00 do końca akcji Straży Pożarnej, czyli do około godz. 3:00 nad ranem Wiceprezes Zarządu oraz służby techniczne Spółdzielni byli obecni na miejscu podczas akcji gaśniczej i wskazywali położenie zaworów odcinających poszczególne instalacje.

     Spółdzielnia jako zarządca budynków na osiedlu Popowice zaraz na drugi dzień przystąpiła do prac naprawczych w niniejszym budynku. Lokatorom, których mieszkania zostały zalane w wyniku interwencji Straży Pożarnej wypożyczono urządzenia do osuszenia lokali. Służby techniczne Spółdzielni po udostępnieniu spalonej części budynku przez Policję i Prokuratora natychmiast rozpoczęły sprawdzanie i uruchomianie instalacji wspólnych w budynku, które zostały uszkodzone w wyniku pożaru (elektryczna, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjna). Obecnie uruchomiono wszystkie instalacje oprócz gazowej. Zniszczona elewacja budynku zostanie odnowiona przy sprzyjających warunkach atmosferycznych przez firmę zewnętrzną. Uporządkowano i uprzątnięto zniszczone po pożarze lokale i części wspólne budynku oraz zabezpieczono okna.

     Zarząd i pracownicy Spółdzielni starają się o jak najszybsze przywrócenie budynku do właściwego stanu technicznego, który umożliwi jego mieszkańcom normalne funkcjonowanie.

     Mieszkańcom, którzy ucierpieli w wyniku pożaru udzielamy wsparcia przy sporządzeniu wniosków i dokumentów potrzebnych do uzyskania pomocy po pożarze na przykład w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

     Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego Wrocławia  (link: http://bip.um.wroc.pl/artykul/590/20320/nieodplatna-pomoc-prawna) jest wykaz 26 punktów na terenie Wrocławia, gdzie prawnicy oraz organizacje pozarządowe udzielają bezpłatnych porad prawnych raz wskazują organizacje, które oferują pomoc materialną   i rzeczową.

     Z informacji przekazanych przez członków Rady Nadzorczej, którzy są także mieszkańcami Spółdzielni jest nam wiadome, że mieszkańcy osiedla spontanicznie organizują pomoc materialną i rzeczową dla poszkodowanych w pożarze. Wszelkie informacje na ten temat można znaleźć w internecie.  

Poprawiono: czwartek, 18, styczeń 2018 14:01

Copyright © 2019 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony