FE POIS pl

OGŁOSZENIE „KORONAWIRUS” (22.10.2020 roku)
CZŁONKOWIE I MIESZKAŃCY SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „POPOWICE”

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „POPOWICE” informuje, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, informujemy o zamknięciu Biura Spółdzielni i nie przyjmowaniu interesantów do odwołania.
W wyjątkowych sytuacjach (np.: odbiór niezbędnego zaświadczenia), obsługa bezpośrednia Mieszkańców prowadzona będzie tylko w wyznaczonej strefie w siedzibie Spółdzielni, przy zachowaniu środków ochrony osobistej i po uprzednim umówieniu spotkania telefonicznie.
W pozostałych przypadkach z biurem Spółdzielni należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie, drogą mailową lub pisemnie wrzucając pisma do skrzynek umieszczonych przy drzwiach wejściowych do siedziby Spółdzielni.

  • sekretariat: 71/355 63 73 lub 71/350 66 30 wew. 230
  • dział administracyjno -techniczny: 71/ 355 40 05 wew. 219 lub 224
  • zgłaszanie usterek, awarii: 71/ 350 10 92 wew. 218
  • dział rozliczeń i windykacji: 71 /350 66 30 wew. 223 lub 225
  • dział członkowsko-mieszkaniowy: 71/ 355 63 73 wew. 220
  • dział inwestycji i przetargów: 71/355 63 73 wew. 229

e-mail:    sekretariat@smpopowice.pl
Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji
i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo

Strona główna

Ogrody w doniczkach czyli konkurs balkonowy

Kolejna edycja konkursu na najładniejszy balkon w SM Popowice za 2013 rok, wyłoniła  zwycięzców. To ich balkony uznane zostały za najładniejsze.
W szranki stanęło 6 balkonów, a raczej ich właścicieli. Komisja konkursowa, działała w następującym składzie: Małgorzata Gutekunst- Rada Nadzorcza, Elżbieta Walat –RZN Nr 1, Rajmund Nowakowski –RZN Nr 2, Remigiusz Małaszuk –SM Popowice. Komisja nie miała łatwego zadania, bo balkony były oryginalnie i pomysłowo przystrojone kwiatami. Trzeba jednak było zdecydować się i dokonać wyboru. Werdykt końcowy jest następujący: I miejsce - Rafał Bielicki, II miejsce ex-aequo -  Janina i Andrzej Bortkowscy  oraz  Irena Bednarczyk , III miejsce - Helena Reutt.


Każdy tęskni za pięknem, za ciszą, za wypoczynkiem wśród zieleni i kwiatów. Szczególnie, mieszkańcy wielkich aglomeracji  są spragnieni  uroków natury. Dlatego cieszy oko widok kolorowych balkonów pełnych doniczek pelargonii, petunii, nasturcji. Jest to niewątpliwie największa ozdoba dużych blokowisk – namiastka natury przeniesiona na balkon.
Na terenie n Popowic latem ubiegłego roku,  Spółdzielnia Mieszkaniowa „Popowice” kolejny raz - począwszy od 2002 roku - zorganizowała konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY BALKON. Od 1 czerwca do 31 sierpnia ub.r. w ramach konkursu zostały dokonane dwa przeglądy zgłoszonych balkonów, które udokumentowane zostały na fotografiach. Przy ocenie balkonu pod uwagę brane były: dobór roślin, kompozycja, ogólne wrażenie estetyczne.  Konkurs został rozstrzygnięty w dniu 25.11.2013 r. Ewenementem rozstrzygnięcia tegorocznego Konkursu jest uznanie przez komisję ex aequo dwóch balkonów na II–im miejscu. Zdobywców trzech pierwszych miejsc uhonorowano   nagrodami, ufundowane przez Zarząd SMLW „Popowice”.Balkony przypominają nam wiszące ogrody, zachwycające bogactwem listowia i kwiatów. To takie małe gaje czy oranżerie. A jeden z  balkonów podobny jest nawet do małej kwiaciarni. Są tam kwiaty w skrzynkach, doniczkach, suszone ozdoby w dzbankach, kolorowe parasolki.
Być może konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY BALKON staną się inspiracją dla pozostałych mieszkańców osiedla do ozdobienia swoich balklonów,  równie ciekawymi aranżacjami roślinnymi.


TOMASZ KAPŁON

:::FOTOGRAFIE:::

Poprawiono: środa, 26, marzec 2014 09:14

Copyright © 2019 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony