Strona główna

Spotkania Popowickie po raz drugi

Tym razem  w cyklu  Spotkania   Popowickie, oprócz  rodziny Zawartków,  pojawił się gość specjalny Jerzy Skoczylas.
11 lutego 2013 r. w ramach lutowego wydania  Spotkań,  przybyli goście obejrzeli   koncert karnawałowy pt. „Powróćmy,  jak za dawnych lat”.  Zaśpiewali w nim  Maria, Magdalena i Jarosław Zawartkowie. Atrakcją koncertu był udział gościa specjalnego. Był nim Jerzy Skoczylas artysta kabaretowy i poeta, który zaprezentował   swój  tomik  poezji .


    Koncert rozpoczął się wykonaniem tytułowej piosenki- „Powróćmy , jak za dawnych lat”. Wprowadziło to obecnych w klimat  tamtego czasu. Jerzy Skoczylas spotkanie rozpoczął  od przedstawienia wiersza „Rozgłośnia dobrych wiadomości”. Wypadło zgodzić się z nim , że  w dzisiejszych czasach, wszystkim nam brakuje rozgłośni dobrych wiadomości.
 O tym , jaka jest broń kobieca (czyli sex appeal) zaśpiewała Maria Zawartko , by chwilę później  w duecie z  mężem Jarosławem, stwierdzić, że „Każdemu wolno kochać”.  Ten temat przewijał się w wykonywanych utworach. Usłyszeliśmy także „Odrobinę szczęścia w miłości” . Duży aplauz wzbudziła piosenka „Bo ja się boję sama spać”, kiedy pani Maria kierowała jej  słowa  w stronę konkretnych osób (także niżej podpisanego). Zaś Jarosław Zawartko stwierdził wprost „ ...już taki jestem zimny drań”. W końcu zgodnie stwierdzili  solo i w duecie, ,że „Miłość ci wszystko wybaczy” i na pewno „Już nie zapomnisz mnie”. Bardzo spodobała się piosenka „To świt, to zmierzch „ ze „Skrzypka na dachu”.
Więcej nostalgicznych tonów, pojawiło się w wierszach , prezentowanych przez Jerzego Skoczylasa. Od utworów  o wszechogarniającej nas tandecie, o bankomacie, posiadającym …duszę, o Bożym Narodzeniu  polskich turystów na antypodach, przeszedł do jesieni życia, kiedy „już nie chce się wygrywać i przegrywać”.
Kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania Popowickie” było sukcesem frekwencyjnym, bowiem na  Sali było ponad sto osób. Potwierdza to potrzebę organizowania takich spotkań. Mieszkańcy Popowic – jak widać – są za.

TOMASZ KAPŁON

Poprawiono: poniedziałek, 04, marzec 2013 22:40

Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony