FE POIS pl

OGŁOSZENIE „KORONAWIRUS” (22.10.2020 roku)
CZŁONKOWIE I MIESZKAŃCY SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ „POPOWICE”

Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko Własnościowej „POPOWICE” informuje, że w związku ze zwiększoną zachorowalnością na COVID-19, informujemy o zamknięciu Biura Spółdzielni i nie przyjmowaniu interesantów do odwołania.
W wyjątkowych sytuacjach (np.: odbiór niezbędnego zaświadczenia), obsługa bezpośrednia Mieszkańców prowadzona będzie tylko w wyznaczonej strefie w siedzibie Spółdzielni, przy zachowaniu środków ochrony osobistej i po uprzednim umówieniu spotkania telefonicznie.
W pozostałych przypadkach z biurem Spółdzielni należy kontaktować się wyłącznie telefonicznie, drogą mailową lub pisemnie wrzucając pisma do skrzynek umieszczonych przy drzwiach wejściowych do siedziby Spółdzielni.

  • sekretariat: 71/355 63 73 lub 71/350 66 30 wew. 230
  • dział administracyjno -techniczny: 71/ 355 40 05 wew. 219 lub 224
  • zgłaszanie usterek, awarii: 71/ 350 10 92 wew. 218
  • dział rozliczeń i windykacji: 71 /350 66 30 wew. 223 lub 225
  • dział członkowsko-mieszkaniowy: 71/ 355 63 73 wew. 220
  • dział inwestycji i przetargów: 71/355 63 73 wew. 229

e-mail:    sekretariat@smpopowice.pl
Za utrudnienia przepraszamy i liczymy na Państwa wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji
i w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo

Strona główna

Spotkania Popowickie po raz drugi

Tym razem  w cyklu  Spotkania   Popowickie, oprócz  rodziny Zawartków,  pojawił się gość specjalny Jerzy Skoczylas.
11 lutego 2013 r. w ramach lutowego wydania  Spotkań,  przybyli goście obejrzeli   koncert karnawałowy pt. „Powróćmy,  jak za dawnych lat”.  Zaśpiewali w nim  Maria, Magdalena i Jarosław Zawartkowie. Atrakcją koncertu był udział gościa specjalnego. Był nim Jerzy Skoczylas artysta kabaretowy i poeta, który zaprezentował   swój  tomik  poezji .


    Koncert rozpoczął się wykonaniem tytułowej piosenki- „Powróćmy , jak za dawnych lat”. Wprowadziło to obecnych w klimat  tamtego czasu. Jerzy Skoczylas spotkanie rozpoczął  od przedstawienia wiersza „Rozgłośnia dobrych wiadomości”. Wypadło zgodzić się z nim , że  w dzisiejszych czasach, wszystkim nam brakuje rozgłośni dobrych wiadomości.
 O tym , jaka jest broń kobieca (czyli sex appeal) zaśpiewała Maria Zawartko , by chwilę później  w duecie z  mężem Jarosławem, stwierdzić, że „Każdemu wolno kochać”.  Ten temat przewijał się w wykonywanych utworach. Usłyszeliśmy także „Odrobinę szczęścia w miłości” . Duży aplauz wzbudziła piosenka „Bo ja się boję sama spać”, kiedy pani Maria kierowała jej  słowa  w stronę konkretnych osób (także niżej podpisanego). Zaś Jarosław Zawartko stwierdził wprost „ ...już taki jestem zimny drań”. W końcu zgodnie stwierdzili  solo i w duecie, ,że „Miłość ci wszystko wybaczy” i na pewno „Już nie zapomnisz mnie”. Bardzo spodobała się piosenka „To świt, to zmierzch „ ze „Skrzypka na dachu”.
Więcej nostalgicznych tonów, pojawiło się w wierszach , prezentowanych przez Jerzego Skoczylasa. Od utworów  o wszechogarniającej nas tandecie, o bankomacie, posiadającym …duszę, o Bożym Narodzeniu  polskich turystów na antypodach, przeszedł do jesieni życia, kiedy „już nie chce się wygrywać i przegrywać”.
Kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania Popowickie” było sukcesem frekwencyjnym, bowiem na  Sali było ponad sto osób. Potwierdza to potrzebę organizowania takich spotkań. Mieszkańcy Popowic – jak widać – są za.

TOMASZ KAPŁON

Poprawiono: poniedziałek, 04, marzec 2013 22:40

Copyright © 2019 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony