Strona główna

Zajęcia dla najmłodszych

W styczniu Filia nr 10 MBP zorganizowała zajęcia dla naszych najmłodszych czytelników. Dzieci z Przedszkola nr 104 zawitały do biblioteki na "Czytanie na dywanie" oraz na "Zabawy światłem i cieniem", inspirowane opowiadaniem Micka Inkpena „Kacper. Strachy” i wierszem Ludwika Jerzego Kerna „Dziwna zwrotka”.


Dzieci, oprócz wspaniałej zabawy, poznały tajniki teatrzyku cieni oraz ciekawe pozycje literatury dziecięcej, odnoszące się do tematyki spotkania. Natomiast zajęcia dla dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 125 odbywają się u nich, ze względu na trudności w dotarciu do biblioteki dzieci niepełnosprawnych.
Dzieci wysłuchały informacji o Julianie Tuwimie i jego twórczości, a następnie został przeczytany wiersz „Rzepka” jego autorstwa. Wielką frajdą było zainscenizowanie przez dzieci ostatniego fragmentu wiersza, kiedy to „wszyscy na siebie poupadali”. Po zabawie dzieci otrzymały przygotowane kolorowanki przedstawiające rzepkę, dziadka, babcię, Mruczka, Kicię, gąskę i żabkę, które należało ozdobić kolorową bibułą.

Anna Tomaszewicz

Poprawiono: niedziela, 10, luty 2013 23:08

Copyright © 2024 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Popowice”. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Początek strony